Tizen Nesnelerin İnterneti

Tizen Nesnelerin İnterneti

Samsung mobil cihazları ve akıllı eşyaları için birden fazla işletim sistemi kullanıyor. Bunlardan bir tanesi, herkes tarafınan bilinen Android. Diğeriyse Linux tabanlı bir işletim sistemi olan, Samsung’un kendi bünyesinde geliştirme çalışmalarını yürüttüğü Tizen. Samsung Tizen işletim sistemiyle çalışan cihazların sayısını daha da artırmayı planlıyor. Güney Koreli şirket açık kaynak tabanlı işletim sistemini daha geniş yelpazede cihazda sunmayı hedefliyor. Şirket bu hedefini gerçekleştirmek için yeni Tizen OS 4.0 işletim sistemi ve Nesnelerin İnterneti cihazlarına özel Tizen Real Time (RT) bileşenine güveniyor. Bu ikili San Francisco’da düzenlenen Tizen Geliştiricileri Konferansı (TDC) etkinliğinde duyuruldu.

TDC’de Samsung, ARTIK 053 olarak adlandırdığı ilk Tizen RT yongasetinin de tanıtımını gerçekleştirdi. Resmi bilgilere göre bu, entegre gerçek zamanlı işleme yeteneklerine sahip, hafif ve makul maliyetli bir IoT yongaseti olacak. Bu yongaset ev eşyaları, tıbbi cihazlar ve endüstriyel otomasyon gibi, yüksek performanslı ve artırılmış güvenlikli gelecek nesil Tizen ürünlerinde yer alacak.

Sizi arayalım

Hadi iş konuşalım

Bir uzmanla konuş

Satış ekibimiz ve müşteri temsilcilerimiz sizin fikirlerinizi ve isteklerinizi dinlemeye hazır. Hizmetlerimiz veya ürünlerimiz hakkında bir sorunuz mu var hemen arayın!

info@solosis.com.tr